Buradasınız :
Türkçe
English
Pazartesi, 06.04.2020
13.05.15 | 10:55 zaman: 5 Yıl

PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ SONA ERDİ

 

Giresun Üniversitesi AB Çerçeve Ofisi Koordinatörlüğü ve Giresun Valiliği Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezinin işbirliği içerisinde her eğitim öğretim yarı yılında geleneksel olarak düzenlenen  "Proje Döngüsü Yönetimi (PDY) Eğitimi"eğitimlerinin dördüncüsü, bu yarıyıl04-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi D-202 nolu derslikte gerçekleştirildi.


Eğitime, üniversitemiz öğretim elemanları, öğrenciler ve proje gönüllüsü değişik kurumlardan yaklaşık 40 kişi katıldı. Eğitimde AB Mali Yardımları, Hibe Programlarının nasıl takip edileceği ve proje fikir çalışmaları yapıldı. Proje Döngüsü Yönetimi metodu ile proje fikirlerinin analizi, bütçe ve faaliyet planlaması grup çalışmaları ile yapıldı. Başvuru formunun doldurulması ve eğitimin değerlendirilmesi ile program sona erdi.

Eğitim Giresun Valiliği Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi personeli Ali Yılmaz tarafından dört günlük program çerçevesinde verildi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Üniversitemiz AB Çerçeve Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır şunları söyledi; ilimiz ve bölgemizde proje kültürünün geliştirilmesi ve işlerimizi günlük bakışla değil, stratejik bakışla yapma alışkanlığı kazanmamız için gerçekleştirdiğimiz programa katılımınız bizleri mutlu etti. İlimiz proje çağrılarından hibe alma sıralamasında 81 il içinde 38.sırada. Aldığınız eğitimle projeler geliştirerek ilimizi daha iyi sıralara getirmek için çalışmanızı bekliyoruz. Bu konuda sizlere destek vermek bizleri mutlu edecektir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Konuşmanın ardından sertifika törenine geçildi. Katılımcıların sertifikalarını Üniversitemiz AB Çerçeve Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır, Üniversitemiz Dış ilişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Şirin Dilli veEğitmen Ali YILMAZ verdi.

01.jpg

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG